W dniu 26 maja (piątek) sklep stacjonarny czynny będzie do godziny 10.30
Przy zamówieniu sztukaterii lub listw przypodłogowych (innych niż drewniane) za minimum 1500 zł PRZESYŁKA GRATIS.
Boazeria angielska z MDF nie zalicza się do tej grupy.

OIKOS - kolekcja Travertino RomanoOPIS PRODUKTU

TRAVERTINO ROMANO - tynk dekoracyjny o strukturze trawertynu

Travertino Romano jest specjalnym tynkiem dekoracyjnym na bazie piasku, proszku marmurowego i wapna gaszonego do stosowania wewnątrz pomieszczeń i w przypadku Travertino Naturale White również na zewnątrz. Produkt ma postać gęstej masy i jest gotowy do nałożenia. Travertino jest łatwe w użyciu i przy zastosowaniu odpowiedniej techniki pozwala na uzyskanie efektu naśladującego charakterystyczną strukturę i żyłki naturalnego kamienia (trawertynu). Produkt doskonale wiąże się z podłożem tworząc z nim jedną całość. Travertino zapobiega rozwojowi pleśni, glonów i bakterii, ma niski poziom zapachu, jest niepalne i przyjazne dla człowieka i środowiska.

GALERIA

KOLORYSTYKA - TRAVERTINO ROMANO

KOLORYSTYKA - TRAVERTINO ROMANO DESIGN

INSTRUKCJA APLIKACJI

Przygotowanie
1. Powierzchnie powinny być suche i wysezonowane. Ściany powinny być dokładnie oczyszczone i gładkie. Dla wzmocnienia podłoża można nałożyć jedną warstwę gruntu Crilux.
2. Jako warstwę podkładową należy nałożyć jedną warstwę gruntu Il Primer w przypadku nakładania Travertino wewnątrz pomieszczeń lub jedną warstwę gruntu Blankor w przypadku nakładania Travertino na zewnątrz i odczekać około 6-8 godzin przed wykonaniem kolejnych etapów.

Aplikacja produktu
1. Przy użyciu stalowej pacy należy nałożyć warstwę tynku o grubości około 1,5-2 mm. Przed wyschnięciem, używając pacy ze szczotką, należy wykonać na powierzchni nieregularne żyły. W gładkich miejscach należy lekko pouderzać pacą w celu utworzenia chropowatej powierzchni.
2. Gdy tynk zaczyna przesychać (tynk nie brudzi po dotknięciu jego powierzchni) należy wykonać pierwsze wygładzenie powierzchni przyciskając lekko i przesuwając spodnią część stalowej pacy w celu wygładzenia najbardziej chropowatych fragmentów.
3. Po dokładniejszym przeschnięciu należy powtórzyć wygładzanie dociskając pacę mocniej niż wcześniej. UWAGA - wygładzanie musi być wykonywane z zachowaniem dużej ostrożności, tak aby nie przypalić ziarenek tynku. W przypadku, gdy podczas wygładzania w jednym miejscu zbierze się grubsza warstwa tynku, nie należy jej od razu wygładzać na siłę, tylko poczekać aż przeschnie.
4. Opcjonalnie, przy użyciu krawędzi szpachelki lub płaskiego śrubokręta, w tynku można wydrapać fugi. Krawędzie fug mogą zostać przeszlifowane po upływie 24 godzin.

W przypadku Travertino Romano Design w kolorze szarym (grey), beżowym (beige), żółtym (yellow), czerwonym (red) i czarnym (black) nakładanie tynku kończy się na punkcie 4. Opcjonalnie można jeszcze nałożyć lakier ochronny Betoncryll.

W przypadku Travertino Romano White (biały) należy przystąpić do kolejnych punktów.


5. Po upływie co najmniej 24 godzin należy nałożyć bezbarwny lakier Travertino Romano Finitura:
- w przypadku trawertynu o białym kolorze lakier należy nałożyć pędzlem na całej powierzchni
- w przypadku trawertynu o barwionej powierzchni (np. Tivoli, Dorato) lakier należy nałożyć gąbką lub pędzlem tylko na płaskich powierzchniach (pomijając wszelkie wgłębienia); po upływie około 6-8 godzin należy nałożyć drugą warstwę lakieru Travertino Romano Finitura zmieszanego z tonerem o wybranym kolorze (100 ml toneru na 1L lakieru) i równocześnie przecierać całą powierzchnię gąbką w celu uzyskania dwukolorowego efektu spowodowanego różną chłonnością płaskich powierzchni i wklęsłych żył.

Warstwa ochronna (opcjonalnie)
1. Dla zabezpieczenia powierzchni pokrytej tynkiem Travertino Romano Design przed brudzeniem i wodą można nałożyć dwie warstwy przezroczystego lakieru Betoncryll (UWAGA - lakier przyciemnia powierzchnię).

Wydajność
- Crilux - 20-60 m2/l, rozcieńczony wodą w stosunku od 1:3 do 1:8 w zależności od chłonności podłoża
- Il Primer – 15-20 m2/l, rozcieńczony wodą w 50-100%
- Blankor - 14-18 m2/L, rozcieńczony wodą w 50-80%
- Travertino Romano - 1,8-2 kg/m2
- Travertino Romano Finitura - 15-20 m2/L
- Travertino Romano Finitura + Toner - 40-50 m2/L, rozcieńczony wodą w 50%
- Betoncryll - 12-16 m2/l (dwie warstwy), pierwsza warstwa rozcieńczona w 40% wodą, druga w 20%

PLIKI DO POBRANIA

Widok:


1
Crilux - środek gruntujący pod produkty Oikos.
Na zamówienie (w magazynie zewnętrznym)

769,00 zł

Zobacz opis
Crilux - środek gruntujący pod produkty Oikos.
Na zamówienie (w magazynie zewnętrznym)

97,20 zł

Zobacz opis
Crilux - środek gruntujący pod produkty Oikos.
Na zamówienie (w magazynie zewnętrznym)

323,50 zł

Zobacz opis
1