W dniu 1 lipca (piątek) sklep stacjonarny będzie nieczynny, przepraszamy.
Przy zamówieniu sztukaterii lub listw przypodłogowych (innych niż drewniane) za minimum 1500 zł PRZESYŁKA GRATIS.
Boazeria angielska z MDF nie zalicza się do tej grupy.

OIKOS - kolekcja ImperiumOPIS PRODUKTU

IMPERIUM - farba dekoracyjna o metalicznym efekcie

Imperium jest metaliczną farbą dekoracyjną do wnętrz o niskim wpływie na środowisko. Produkt pozwala na wykonanie okazałych efektów dekoracyjnych w szerokiej gamie kolorystycznej w zależności od rodzaju użytego narzędzia. Techniki gold/silver leaf (złoty/srebrny liść), metallic , goldening (pozłacanie) i gold powder (złoty proszek) nadają wnętrzom prestiżu i poczucia bogactwa przywodzących na myśl przepych historycznych willi. Bogata kolorystyka Imperium pozwala na dekorację współczesnych wnętrz tworząc oryginalne i unikalne powierzchnie pełne energii, które wzbogacają nie tylko ściany, ale również całe wyposażanie i umeblowanie pomieszczenia. Produkt spełnia normy 2004/42/CE dotyczące emisji lotnych związków organicznych, jest niepalny i przyjazny dla człowieka i środowiska.

GALERIA

KOLORYSTYKA

INSTRUKCJA APLIKACJI

Przygotowanie
1. Powierzchnie powinny być suche i wysezonowane. Ściany powinny być gładkie, dokładnie oczyszczone, a stara, odpadająca farba usunięta.
2. Jako warstwę podkładową należy nałożyć grunt Il Primer (lub Crilux) i odczekać 6-8 godzin.
3. W przypadku efektu gold powder (złoty proszek) należy dodatkowo nałożyć warstwę farby z piaskiem kwarcowym Biamax 03 lub 07 krzyżującymi się pociągnięciami pędzla i odczekać 4-6 godzin.

Aplikacja produktu
1. Efekt gold/silver leaf (złoty/srebrny liść) - zdjęcie nr 5 w galerii - przy użyciu pędzla należy nakładać farbę na powierzchni około 50x50 cm i natychmiast lekko ją uderzać gąbką do efektu leaf (liść); po pokryciu całej powierzchni i upływie 5-6 godzin należy powtórzyć całą operację. 2. Efekt goldening (pozłacanie) - zdjęcie nr 1 w galerii - przy użyciu pędzla należy nakładać farbę na powierzchni około 50x50 cm i natychmiast lekko ją uderzać rękawicą z gąbki; po pokryciu całej powierzchni i upływie 5-6 godzin należy powtórzyć całą operację. 3. Efekt metallic - zdjęcie nr 2 w galerii - przesuwając pistolet natryskowy od prawej do lewej i z powrotem należy nałożyć warstwę farby na ścianę. Po pokryciu całej powierzchni należy powtórzyć całą operację, tym razem przesuwając pistolet z góry na dół i z powrotem - uzyskuje się w ten sposób równomiernie pokrytą powierzchnię bez widocznych połączeń. Po upływie 3-4 godzin nałożyć kolejną warstwę farby w poziomie i pionie. UWAGA - nanosząc farbę w poziomie dysza pistoletu powinna być ustawiona poziomo, a nanosząc farbę w pionie dysza powinna być ustawiona pionowo. 4. Efekt gold powder (złoty proszek) - zdjęcie nr 3 i 4 w galerii - po nałożeniu Biamax całą powierzchnię należy pokryć jedną warstwą farby Imperium, krzyżującymi się pociągnięciami pędzla. Wydajność
- Crilux - 20-60 m2/l, rozcieńczony wodą w stosunku od 1:3 do 1:8 w zależności od chłonności podłoża
- Il Primer – 15-20 m2/l, rozcieńczony wodą w 50-100%
- Biamax 03 - 4-4,5 m2/l, rozcieńczony wodą w 10-15%
- Biamax 07 - 3,5-4 m2/l, rozcieńczony wodą w 10-15%
- Imperium - efekt leaf i goldening - 6-7 m2/l (dwie warstwy), rozcieńczony wodą w 10-15%
- Imperium - efekt metallic - 6 m2/l (dwie warstwy), rozcieńczony wodą w 20%
- Imperium - efekt gold powder - 7 m2/l (Biamax 03) lub 8 m2/l (Biamax 07), rozcieńczony wodą w 15%

PLIKI DO POBRANIA

Widok:


1
Darmowa wycena

0,00 zł

Zobacz opis
1