W dniu 26 maja (piątek) sklep stacjonarny czynny będzie do godziny 10.30
Przy zamówieniu sztukaterii lub listw przypodłogowych (innych niż drewniane) za minimum 1500 zł PRZESYŁKA GRATIS.
Boazeria angielska z MDF nie zalicza się do tej grupy.

OIKOS - kolekcja Kreos Fil PoseOPIS PRODUKTU

KREOS FILPOSE – tynk dekoracyjny o strukturalnym efekcie słomki

Kreos jest tynkiem dekoracyjnym na bazie żywic akrylowych oraz specjalnych wypełniaczy. Dzięki swojemu składowi jest miękki i bardzo miły w dotyku oraz łatwy w użyciu. Umożliwia osiągnięcie różnych efektów w łatwy i szybki sposób. Fantazja i zręczność nakładającego daje możliwość osiągnięcia nieskończonej ilości efektów dekoracyjnych, zarówno antycznych, jak i nowoczesnych, w kolorach i stylu, które najbardziej pasują do dekorowanego pomieszczenia. Kreos jest produktem wysoce odpornym na zarysowania, niepalnym, bezwonnym i przyjaznym dla człowieka i środowiska.
Efekt Fil Pose jest innowacyjnym wykończeniem, które tworzy na powierzchni strukturalny efekt słomki (lub tkanego gobelinu) mieniącej się połyskującymi refleksami i/lub posiadającej matowe cienie. Fil Pose jest wynikiem nałożenia na ścianę białej powłoki, która następnie może zostać wykończona wieloma dekoracyjnymi farbami.

GALERIA

KOLORYSTYKA

INSTRUKCJA APLIKACJI

Przygotowanie
1. Powierzchnie powinny być suche i wysezonowane. Ściany powinny być dokładnie oczyszczone, a stara, odpadająca farba usunięta. Dla wzmocnienia podłoża można nałożyć jedną warstwę gruntu Crilux.
2. Jako warstwę podkładową należy nałożyć jedną warstwę gruntu Il Primer i odczekać około 6-8 godzin przed wykonaniem kolejnych etapów.

Aplikacja produktu
1. Przy użyciu pacy, wałka lub pędzla należy nałożyć warstwę białej masy Kreos o grubości około 1 mm. Następnie, przed wyschnięciem produktu, należy wykonać linie przy użyciu pacy ze szczotką. Wszystkie linie powinny być równoległe (pionowe lub poziome) i wykonywane poprzez przyciśnięcie i przesunięcie pacy. Następnie, w celu zamaskowania łączeń pacę należy przesunąć w kierunku przeciwnym do wcześniejszego. Pracę należy wykonywać fragmentami, na powierzchni nie większej niż 1 m2 na raz.
2. Po całkowitym wyschnięciu masy Kreos, jako kolorową warstwę dekoracyjną należy nałożyć farbę:
- w przypadku farb Pallas, Duca di Venezia, Multidecor i Ottocento – należy nałożyć przy użyciu pędzla jedną warstwę farby i równocześnie przetrzeć ją wzdłuż linii pacą ze szczotką w celu uzyskania przetarć i przebarwień.
- w przypadku farby Imperium – należy nałożyć dwie warstwy farby (w odstępie co najmniej 3 godzin) i przetrzeć je w taki sam sposób, jak przy pozostałych farbach.

Warstwa ochronna (opcjonalnie)
1. Dla lepszej ochrony powierzchni pokrytych farbami Pallas, Multidecor i Ottocento (np. w kuchniach i łazienkach) można nałożyć warstwę lakieru ochronnego Watins Lux.

Wydajność
- Crilux - 20-60 m2/l, rozcieńczony wodą w stosunku od 1:3 do 1:8 w zależności od chłonności podłoża
- Il Primer – 15-20 m2/l, rozcieńczony wodą w 50-100%
- Kreos – 3-4 m2/l
- Pallas – 9-10 m2/l, rozcieńczony wodą maksymalnie w 20%
- Duca di Venezia – 12-14 m2/l, rozcieńczony wodą maksymalnie w 10%
- Multidecor – 5-8 m2/l, rozcieńczony wodą maksymalnie w 10%
- Ottocento – 10-12 m2/l, rozcieńczony wodą w 50%
- Imperium – 10-12 m2/l (dwie warstwy), rozcieńczony wodą w 10%
- Watins Lux - 12-14 m2/l

PLIKI DO POBRANIA

Widok:


1
1