Podana cena dotyczy 1 sztuki listwy o długości 200 cm.
OPIS:
Element sztukaterii wewnętrznej wykonany z poliuretanu o bardzo wysokiej jakości i gęstości - twardej i jednorodnej pianki o małych, zamkniętych komórkach.
Cechy elementu:
- pokryty białą akrylową farbą podkładową w celu ułatwienia malowania
- może być malowany dowolną farbą niezawierającą rozpuszczalników
- łatwy w docinaniu i montażu
- twardy
- idealnie gładka powierzchnia z równymi krawędziami i precyzyjnymi ornamentami
- nietoksyczny
- wolny od azbestu, cyjanitu i CFC
Zalety sztukaterii poliuretanowej:
- niska waga i łatwa obróbka
- nie pęka i nie odpryskuje przy wbijaniu gwoździ
- mniejsza kurczliwość od drewna
- niskie pochłanianie wilgoci
MONTAŻ:
Do montażu sztukaterii wykonanej z poliuretanu zalecane jest użycie kleju montażowego Creativa.
Do montażu sztukaterii wykonanej z giętkiego tworzywa oraz na połączeniach listw zalecane jest użycie kleju do łączeń Creativa.
TECHNOLOGIA PRODUKCJI POLIURETANOWEJ SZTUKATERII:
Produkcja dekoracji architektonicznej jest złożonym i opartym na wiedzy procesem. Dawniej, dekoracje takie wykonywane były z gipsu, którego największą zaletą jest możliwość uzyskania produktu w dowolnym kształcie, bez względu na poziom jego skomplikowania. Rozwój nauki i technologii doprowadził do powstania nowych sposobów wykonywania tego typu produktów. Najbardziej podobna technologicznie do gipsu jest produkcja elementów dekoracyjnych przy wykorzystaniu pianki poliuretanowej.
Przygotowanie surowców
Produkcja pianki poliuretanowej jest bardzo złożonym procesem, który wciąż nie jest do końca rozumiany. Przykładowo, ten sam surowiec może prowadzić do innych wyników w przypadku użycia różnych urządzeń. Nie jest tajemnicą, że jedna partia materiału może się nieznacznie różnić od innej. Czasami różnice nie są znaczące, ale często mogą prowadzić do wyraźnych zmian we właściwościach końcowego produktu. Własne laboratorium firmy Gaudi eliminuje tego typu problemy. Specjaliści przeprowadzają wnikliwe analizy wszystkich surowców używanych do produkcji i w razie potrzeby wstępnie dostosowują recepturę. Następnie przeprowadzana jest pilotażowa produkcja, po której receptura ta zostaje doprecyzowana. Dopiero po tym procesie, pianka poliuretanowa używana jest do produkcji właściwej.
Wykończenie produktu
Po wlaniu poliuretanu do form, otrzymane elementy zawsze się pomiędzy sobą różnią. Mimo to, wszystkie końcowe produkty Gaudi, idealnie do siebie pasują. Wynika to z późniejszej precyzyjnej obróbki maszynowej. Dwa takie same elementy idealnie do siebie pasują, a jeżeli ze środka listwy wycięty zostanie fragment o dowolnej długości, dwa pozostałe kawałki również się ze sobą złożą. Wszystkie formy używane do produkcji są również regularnie porównywane z formą wzorcową i w razie potrzeby odpowiednio kalibrowane. W procesie produkcji brana jest również pod uwagę obojętność biologiczna poliuretanu. Powoduje ona, że poliuretan sprawia problemy podczas klejenia oraz malowania. Dlatego też, podczas obróbki maszynowej, krawędzie elementów są specjalnie szlifowane w celu utworzenia szorstkiej powierzchni o maksymalnej przyczepności. Dla ułatwienia malowania wszystkie elementy pokrywane są również specjalnym podkładem o wysokiej przyczepności do poliuretanu.
Kontrola jakości
Na początku i zakończeniu każdego etapu produkcji przeprowadzana jest wnikliwa i niezależna kontrola jakości.