W dniu 1 lipca (piątek) sklep stacjonarny będzie nieczynny, przepraszamy.
Przy zamówieniu sztukaterii lub listw przypodłogowych (innych niż drewniane) za minimum 1500 zł PRZESYŁKA GRATIS.
Boazeria angielska z MDF nie zalicza się do tej grupy.

OIKOS - kolekcja ArdesiaOPIS PRODUKTU

ARDESIA – tynk dekoracyjny o strukturalnym efekcie skał łupkowych

Kreos jest tynkiem dekoracyjnym na bazie żywic akrylowych oraz specjalnych wypełniaczy. Dzięki swojemu składowi jest miękki i bardzo miły w dotyku oraz łatwy w użyciu. Umożliwia osiągnięcie różnych efektów w łatwy i szybki sposób. Fantazja i zręczność nakładającego daje możliwość osiągnięcia nieskończonej ilości efektów dekoracyjnych, zarówno antycznych, jak i nowoczesnych, w kolorach i stylu, które najbardziej pasują do dekorowanego pomieszczenia. Kreos jest produktem wysoce odpornym na zarysowania, niepalnym, bezwonnym i przyjaznym dla człowieka i środowiska.
Ardesia jest efektem dekoracyjnym który imituje teksturę i odcień skał łupkowych. Ardesia jest wynikiem nałożenia na ścianę białej powłoki, która następnie może zostać wykończona wieloma dekoracyjnymi farbami. Produkt ma wysoką odporność na ścieranie i zmywanie oraz jest paroprzepuszczalny.

GALERIA

KOLORYSTYKA

INSTRUKCJA APLIKACJI

Przygotowanie
1. Powierzchnie powinny być suche i wysezonowane. Ściany powinny być dokładnie oczyszczone, a stara, odpadająca farba usunięta. Dla wzmocnienia podłoża można nałożyć jedną warstwę gruntu Crilux.
2. Jako warstwę podkładową należy nałożyć jedną warstwę gruntu Il Primer i odczekać około 6-8 godzin przed wykonaniem kolejnych etapów.

Aplikacja produktu
1. Przy użyciu pacy, wałka lub pędzla należy zgodnie z kierunkiem wzoru nałożyć warstwę białej masy Kreos o grubości około 1,5 mm i delikatnie wygładzić. Następnie, przy pomocy ściśniętych ze sobą 2-3 szmatek Oikos, należy wykonać pionowe lub poziome bruzdy zwracając uwagę na to, aby na bieżąco usuwać z narzędzia nadmiar masy. Po upływie około 10-15 minut, gdy masa częściowo przeschła, należy rozpłaszczyć powierzchnię przesuwając po niej płaską część pacy wzdłuż bruzd. Pracę należy wykonywać fragmentami, na powierzchni nie większej niż 1 m2 na raz.
2. Po upływie około 10-12 godzin, gdy masa już całkowicie wyschła, należy przetrzeć całą powierzchnię papierem ściernym o granulacji P80-P120 zgodnie z kierunkiem bruzd.
3. Przy użyciu pędzla należy nałożyć farbę (farby Ferromicaceo, Pallas, Ottocento) i równocześnie przecierać powierzchnię suchym pędzlem w celu uzyskania przebarwień i przetarć. Aby uzyskać bardziej jednolity efekt farbę można nałożyć w dwóch warstwach w odstępie około 4 godzin (w przypadku koloru Anthracite zawsze zalecane są dwie warstwy). Aby uzyskać efekt większych przetarć powierzchnię można przetrzeć gąbką.

Warstwa ochronna (opcjonalnie)
1. Dla lepszej ochrony powierzchni pokrytych farbą Pallas można nałożyć warstwę lakieru ochronnego Watins Lux.
2. Dla lepszej ochrony powierzchni pokrytych farbą Ferromicaceo można nałożyć warstwę lakieru ochronnego Ferro Protetivo

Wydajność
- Crilux - 20-60 m2/l, rozcieńczony wodą w stosunku od 1:3 do 1:8 w zależności od chłonności podłoża
- Il Primer – 15-20 m2/l, rozcieńczony wodą w 50-100%
- Kreos – 2-3 m2/l
- Pallas – 12-14 m2/l, rozcieńczony wodą maksymalnie w 15-20%
- Ferromicaceo – 12-14 m2/l, rozcieńczony wodą maksymalnie w 20%
- Watins Lux - 12-14 m2/l
- Ferro Protetivo - 12-14 m2/l

PLIKI DO POBRANIA

Widok:


1
Darmowa wycena

0,00 zł

Zobacz opis
1