W dniu 1 lipca (piątek) sklep stacjonarny będzie nieczynny, przepraszamy.
Przy zamówieniu sztukaterii lub listw przypodłogowych (innych niż drewniane) za minimum 1500 zł PRZESYŁKA GRATIS.
Boazeria angielska z MDF nie zalicza się do tej grupy.

OIKOS - kolekcja Kreos DrapeOPIS PRODUKTU

KREOS DRAPE – tynk dekoracyjny o strukturalnym efekcie pofałdowania

Kreos jest tynkiem dekoracyjnym na bazie żywic akrylowych oraz specjalnych wypełniaczy. Dzięki swojemu składowi jest miękki i bardzo miły w dotyku oraz łatwy w użyciu. Umożliwia osiągnięcie różnych efektów w łatwy i szybki sposób. Fantazja i zręczność nakładającego daje możliwość osiągnięcia nieskończonej ilości efektów dekoracyjnych, zarówno antycznych, jak i nowoczesnych, w kolorach i stylu, które najbardziej pasują do dekorowanego pomieszczenia. Kreos jest produktem wysoce odpornym na zarysowania, niepalnym, bezwonnym i przyjaznym dla człowieka i środowiska.
Efekt Drape jest innowacyjnym wykończeniem, które tworzy na powierzchni strukturalny efekt pofałdowania mieniącego się połyskującymi refleksami i/lub posiadającego matowe cienie. Drape jest wynikiem nałożenia na ścianę białej powłoki, która następnie może zostać wykończona wieloma dekoracyjnymi farbami.

GALERIA

KOLORYSTYKA

INSTRUKCJA APLIKACJI

Przygotowanie
1. Powierzchnie powinny być suche i wysezonowane. Ściany powinny być dokładnie oczyszczone, a stara, odpadająca farba usunięta. Dla wzmocnienia podłoża można nałożyć jedną warstwę gruntu Crilux.
2. Jako warstwę podkładową należy nałożyć jedną warstwę gruntu Il Primer i odczekać około 6-8 godzin przed wykonaniem kolejnych etapów.

Aplikacja produktu
1. Przy użyciu pacy, wałka lub pędzla należy nałożyć warstwę białej masy Kreos o grubości około 1 mm. Następnie, przed wyschnięciem produktu, należy przyłożyć do powierzchni spodnią część plastikowej pacy i nieregularnymi ruchami utworzyć wzór (np. kręcąc „ósemki”). Pracę należy wykonywać fragmentami, na powierzchni nie większej niż 1 m2 na raz. Paca nie może zostać nagle oderwana od ściany, należy to wykonywać w trakcie ruchu.
2. Po całkowitym wyschnięciu masy Kreos, jako kolorową warstwę dekoracyjną należy nałożyć farbę:
- w przypadku farb Pallas, Duca di Venezia, Multidecor i Ottocento – należy nałożyć przy użyciu pędzla jedną warstwę farby i równocześnie przecierać ją nieregularnymi ruchami spodnią częścią plastikowej pacy w celu uzyskania przetarć i przebarwień
- w przypadku farby Imperium – należy nałożyć dwie warstwy farby (w odstępie 2-3 godzin) i przetrzeć je w taki sam sposób, jak przy pozostałych farbach.

Warstwa ochronna (opcjonalnie)
1. Dla lepszej ochrony powierzchni pokrytych farbami Pallas, Multidecor i Ottocento (np. w kuchniach i łazienkach) można nałożyć warstwę lakieru ochronnego Watins Lux.

Wydajność
- Crilux - 20-60 m2/l, rozcieńczony wodą w stosunku od 1:3 do 1:8 w zależności od chłonności podłoża
- Il Primer – 15-20 m2/l, rozcieńczony wodą w 50-100%
- Kreos – 3-4 m2/l
- Pallas – 9-10 m2/l, rozcieńczony wodą maksymalnie w 20%
- Duca di Venezia – 12-14 m2/l, rozcieńczony wodą maksymalnie w 10%
- Multidecor – 5-8 m2/l, rozcieńczony wodą maksymalnie w 10%
- Ottocento – 10-12 m2/l, rozcieńczony wodą w 50%
- Imperium – 10-12 m2/l (dwie warstwy), rozcieńczony wodą w 10%
- Watins Lux - 12-14 m2/l

PLIKI DO POBRANIA

Widok:


1
Darmowa wycena

0,00 zł

Zobacz opis
Ottocento - farba dekoracyjna imitująca jedwab i aksamit. Kolory soft/medium (bez specjalnych)
Na zamówienie

510,50 zł

Zobacz opis
Ottocento Bianco - biała farba dekoracyjna imitująca jedwab i aksamit
Na zamówienie

540,00 zł

Zobacz opis
1